Projekty indywidualne

ks3 kopiaProjekty indywidualne

Bardzo często dom jest dla nas spełnieniem marzeń. Żeby zrealizować to marzenie powinniśmy zacząć od nabycia praw własności działki oraz projektu. Zaletą projektu indywidualnego domu sporządzanego w mojej pracowni jest:

  • dopasowanie funkcji, wyglądu budynku do indywidualnych potrzeb i gustu inwestora
  • wydobycie z działki oraz otaczającego ją krajobrazu wszelkich walorów takich jak:
    • odpowiednie doświetlenie budynku,
    • zastosowanie odpowiednich materiałów,
    • otwarcia wnętrz domu na krajobraz oraz odcięcie się od tego co nam w otoczeniu przeszkadza
  • niepowtarzalność projektu

Zalety projektu indywidualnego

Projekt indywidualny zawsze jest bardziej przemyślany i dopracowany w fazie koncepcyjnej, co podczas realizacji powoduje, że inwestorzy zazwyczaj nie wprowadzają dodatkowych zmian i przeróbek, jakie często obserwuje podczas realizacji domu wg projektu typowego. A to z kolei powoduje niepotrzebny stres i generuje koszty.
Poza tym wbrew wszelkim opiniom krążącym dookoła indywidualnych projektów domów o wysokich kosztach takiego projektu, cena jest bardzo często porównywalna z kosztami jakie musielibyście Państwo ponieść przy adaptacji projektu typowego wprowadzając do niego dużo zmian.

xx__p111aEtapy opracowania projektu indywidualnego domu w mojej pracowni:

1. wizja lokalna w terenie w celu obejrzenia działki
2. opracowanie koncepcji na podstawie potrzeb i gustu inwestora oraz planu miejscowego warunków gruntowo-wodnych, ukształtowania ternu w formie rzutów poszczególnych kondygnacji i bryły budynku w formie modelu komputerowego.
3. po zaakceptowaniu koncepcji następuje opracowanie projektu budowlanego w zakresie architektury, konstrukcji ,instalacji sanitarnych i elektrycznych
4. skompletowanie niezbędnych załączników formalno-prawnych w celu zatwierdzeni projektu w urzędzie.
5. nadzór autorski nad realizacja budynku po uzgodnieniu z klientem